szyszka

Zasadziliśmy Pole Nadziei!

We wtorkowe popołudnie 13 października 2020 r. uczniowie naszej szkoły: Franciszek Połetek, Mateusz Okoń, Gniewomir Leśniewski pod kierunkiem pana Damiana Czarneckiego  zaangażowali się w akcję wolontariacką

Pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych przygotowali teren przed szkołą i zasadzili cebulki żonkili w ramach akcji ,,Pola Nadziei”. Jest to międzynarodowa kampania wspierająca ruch hospicyjny. Jej symbolem jest żonkil. Jesienią kwiaty są sadzone, by na wiosnę, po zakwitnięciu można było je rozprowadzić w trakcie zbiórki funduszy na hospicjum. Nasze Pole Nadziei będzie wspierać Hospicjum Caritas im. Św. Matki Teresy z Kalkuty w Kielcach. Jest to miejsce dla osób chorych terminalnie, którespędzają tam ostatnie chwile swojego życia.

Hospicjum jest placówką bezpłatną, dlatego do prawidłowego jej funkcjonowania potrzebne jest wsparcie ludzi dobrej woli. Cieszymy się, że nasza szkoła włączyła się w tę piękną akcję. Za zaangażowanie dziękujemy naszym wolontariuszom.

Nadzieja niemożliwe czyni możliwym. Pamiętajmy o tym szczególnie w tym wyjątkowym dla nas wszystkich czasie i chętnie pomagajmy!

                                                                                                                                            Koordynatorzy akcji:

                                                                                                             Iwona Staniec,  Damian Czarnecki